Objavljeno: 2 veljače, 2015. u 11:09

Poliklinika Apnea od kraja siječnja ima ugovor s HZZO-om za postupak polisomnografije kod odraslih osoba.

Polisomnografija (PSG) je najpouzdanija i najtočnija metoda za dijagnostiku poremećaja disanja u spavanju.

Postupak PSG se sastoji od kontinuiranog cjelonoćnog snimanja moždanih valova, disanja, rada srca, količine kisika u krvi, pokreta prsnog koša i trbuha, vibracija dušnika, pokreta nogu, krvnog tlaka i položaja tijela. Snimanje se provodi uz videonadzor u ugodno uređenoj sobi uz kontrolu medicinskog osoblja. Ujutro se analiziraju rezultati snimanje, te bolesnik isti dan dobije nalaz, tj. potvrdu ili isključenje dijagnoze OSA.

Za sve detalje o terminima i samom postupku javiti se možete na kontakt broj telefona 01/3535-127 ili putem e-maila: info@poliklinika-apnea.hr